Nutraukto lytinio akto naudojimas.
To jokiais būdais negalima laikyti patikima kontracepcijos forma, jeigu siekiama išvengti nėštumo. Visų pirma, daugumai vyrų šiek tiek spermos išsiskiria ir prieš ejakuliaciją. Antra, partneris gali tiesiog nespėti ištraukti varpos ir išsilieti moters lytiniuose organuose. Galiausiai, tokie nesaugūs seksualiniai santykiai sukelia riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Tokiais atvejais ramybę suteiktų paprasčiausias prezervatyvas.
Lytiškai plintančios ligos.
Net jeigu monogamiškoje poroje gyvenama ilgą laiką, apie tai gali nieko nenutuokti ir jas nešiojantys asmenys. Kai kurios iš ligų neturi visiškai jokių požymių, tačiau ilgainiui priveda prie skaudžiu pasekmių. Be to, negalima visiškai pasitikėti savo antrąja puse, kuri galėjo būti neištikima bei slėpti šį faktą.
„Absoliučiai nieko neatsimenu, kas įvyko vakar“.
Scenarijus, kuris svaigalų dėka gyvenime taip pat gali pasitaikyti. Paprastai tokiais atvejais kyla daugybė klausimų apie tai, ar buvo apskritai seksas, ar saugus seksas, ar savanoriškas, o gal per prievartą? Dar blogiau, jeigu per miglą atsimenama, kad kažkas vyko, tačiau neįmanoma pasakyti nei kaip tiksliai, nei galų gale su kuo. Taip iškyla rizika ne tik neplanuotam nėštumui, lytiškai plintančioms ligoms, bet ir psichologinei sveikatai. Jeigu kylą rimtų įtarimų, reikėtų pasirodyti pas gydytoją bei pabandyti pasikalbėti su artimiausiais draugais apie situaciją – galbūt kažkas kažką matė ir gali viskas nupasakoti tiksliau.
Kalbant apie seksualinius santykius, negali būti jokios prievartos.
Toks pasakymas, kaip „tu tai padarysi, nes mane myli“, negalioja. Visada yra teisė atsakyti į tai neigiamai. Mylintis partneris tai supras, tačiau jeigu verčiama santykiauti jėga, reikia gerai apgalvoti, ar verta apskritai tęsti tokią draugystę, kurioje neegzistuoja pagarba pasirinkimams. Priešingu atveju, tai turėtų neigiamų padarinių emocinei ir psichologinei gerovei.