Nerimas prieš aktą? Išbandykite šiuos patarimus, kaip įveikti erekcijos ir seksualinės veiklos problemas

pexels-cottonbro-9374137.jpg
 
Norime pradėti nuo paprasto teiginio – nerimas prieš seksą yra normalus dalykas. Su tuo susiduria įvairaus amžiaus vyrai ir moterys, nepriklausomai nuo to, kiek patirties jie turi lytinių santykių srityje. Kai kuriems šis nerimas yra trumpalaikis ir gali trumpam pasireikšti po naujo seksualinio susitikimo. Vis dėl to, jeigu tas nerimas yra dažnas ir toks didelis, kad trukdo susijaudinti ir mylėtis, tuomet tai gali signalizuoti apie šiek tiek didesnę problemą – seksualinį nerimą.

Su šia problema susiduriantį asmenį dažnai apima baimė, kad jis nesugebės atlikti veiksmų nei prieš lytinę veiklą, nei jos metu. Šis sutrikimas labiau paplitęs tarp vyrų nei tarp moterų. Jis taip pat gali lemti seksualinių sutrikimų atsiradimą.

Ar įmanoma to nerimo atsikratyti? Apie tai ir pakalbėsime šiame tekste.

Seksualinis nerimas: iš kur jis atsiranda ir kaip jį atpažinti?

Seksas nėra vien tik fizinis aktas, kadangi čia labai glaudžiai siejasi ir emocijos. Kai protas yra įsitempęs, natūralu, kad susijaudinti gali būti sunku.

Kokios yra seksualinio nerimo atsiradimo priežastys?

Baimė, kad nepavyks gerai pasirodyti lovoje ir seksualiai patenkinti partnerio (-ės);
Esame linkę nepasitikėti savimi dėl to, kaip mums sekasi lovoje, kaip atrodome savo partneriams, arba tiesiog mus gąsdina mintis, kad su kuo nors tapsime tokie intymūs;
Neigiamos mintys apie savo kūną, gėda;
Problemos santykiuose;
Praeityje patirtos traumuojančios patirtys, seksualinė prievarta;
Nerimas, kad lytiniai organai neatitiks dydžio, formos „standarto“;
Baimė, kad per anksti ejakuliuosite arba per ilgai užtruksite, kol pasieksite orgazmą.

Dėl visų šių ir panašių dalykų jūsų organizme gali išsiskirti streso hormonai, tokie kaip adrenalinas ir noradrenalinas, kurie neleidžia atsipalaiduoti ir mėgautis patirtimi.

Seksualinis nerimas gali pasireikšti skirtingais požymiais, pavyzdžiui, erekcijos sutrikimais. Dėl streso metu išsiskiriančių hormonų gali susiaurėti kraujagyslės, o kai į varpą patenka mažiau kraujo, sunkiau pasiekti erekciją.

Seksualinis nerimas moterims diagnozuojamas ne taip dažnai kaip vyrams, tačiau jis gali turėti įtakos ir moterų susijaudinimui, kuomet sekso metu labai trūksta drėgmės, patiriamas makšties sausumas. 

Seksualinis nerimas gali paveikti tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Žmones, patiriančius tokio tipo nerimą, taip užvaldo su seksu susiję rūpesčiai, neigiamos mintys ar baimės, kad jiems tampa labai sunku įsitraukti į seksualinę veiklą. Dėl to gali nepavykti išlaikyti erekcijos, pasiekti kulminacijos ar ejakuliuoti. Galite visiškai prarasti norą užsiimti seksu. Taip pat galite patirti tokius fizinius nerimo simptomus kaip padažnėjusį širdies plakimą, skrandžio sutrikimus ir drebulį, skausmingą seksą.

Kaip atsikratyti seksualinio nerimo?

Gydymas paprastai priklauso nuo to, kas jį sukelia. Apskritai jo simptomams gydyti gali būti taikomas vaistų ir psichoterapijos derinys (kognityvinė elgesio terapija). Tačiau prieš griebiantis šių priemonių, galima išbandyti paprastesnes.

Pirmasis žingsnis, kurį reikia žengti norint įveikti seksualinį nerimą – pašalinti bet kokią gėdą, kurią galite jausti dėl to, kad neturite optimalaus seksualinio gyvenimo. Seksualinės veiklos nerimo kamuojami žmonės dažnai klaidingai tiki, kad yra kažkuo prastesni už kitus arba nesugeba patenkinti savo partnerių. Nerimą gali padėti ir paprasčiausias negalvojimas apie savo „pasirodymą“ miegamajame.

Kas dar gali padėti?

Meditacija: ji rekomenduojama norint įveikti bet kokios formos nerimą;
Masturbacija: tai puikus būdas geriau suprasti savo poreikius;
Neigiamų minčių atsisakymas: kai užsiimate seksu, stenkitės daugiau laiko mėgautis santykiu, artumu, intymumu, užuot nerimavę dėl to, kas gali būti negerai;
Supratimas, kad seksas ne visada būna tobulas: kai kuriomis dienomis galite tiesiog nesijausti pasirengę užsiimti seksu. Tai greičiausiai neturi nieko bendra su jūsų fizinėmis galimybėmis;
Pirmenybė ryšiui su partneriu, o ne seksualiniams veiksmams;
Lėtesnis tempas: nepamirškite skirti pakankamai laiko preliudijai – ji dažniausiai yra tiesus kelias į pasitenkinimą ir didesnį intymumą;
Atvirumas: pokalbiai su partneriu (-e) apie savo nerimą gali padėti sumažinti nerimą. Bandydami kartu rasti sprendimą, galite suartėti kaip pora ir pagerinti savo seksualinius santykius;
Atsipalaidavimas: kol mylitės, įsijunkite romantišką muziką arba seksualų filmą. Pagalvokite apie ką nors, kas jus jaudina. Atitraukdami mintis nuo savo seksualinio pasirodymo galite pašalinti nerimą, kuris trukdo jums susijaudinti;
Mažiau streso: viena iš nerimo dėl seksualinės veiklos priežasčių yra stresas dėl kitų gyvenimo veiksnių, pavyzdžiui, finansų ar darbo. Gali padėti streso valdymas meditacija, mankšta ir reguliarus miegas;
Pokalbis su sekso terapeutu gali padėti išsiaiškinti seksualinio nerimo priežastis;
Apsilankymas pas gydytoją. Jis jus apžiūrės ir atliks keletą tyrimų, kad įsitikintų, jog jūsų problemų nesukėlė sveikatos būklė ar vaistai. Apžiūros metu gydytojas paklaus apie jūsų seksualinę istoriją, kad išsiaiškintų, kaip seniai jaučiate seksualinį nerimą ir kokios mintys trukdo jūsų seksualiniam gyvenimui.

Galiausiai, būkite sau atlaidūs. Nepriekaištaukite sau dėl išvaizdos ar gebėjimų lovoje. Jeigu su nerimu susitvarkyti nepavyksta patiems, nebijokite kreiptis pagalbos į specialistus – visi nusipelnė pilnavertiško seksualinio gyvenimo.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras