Panseksualai: kas jie tokie?

couple(1).jpg
 
1 komentaras
Jei nenorite būti įsprausti į rėmus ir nežinote, kaip apibūdinti savo seksualinį elgesį, orientaciją bei nepriskiriate savęs nei heteroseksualams, nei homoseksualams, nei biseksualams, greičiausiai jūs esate panseksualus. Panseksualiam mąstymui būdingas abstraktus požiūris apskritai, o tokie žmonės yra vadinami panseksualiais.

Įvairiuose žodynuose, panseksualumas (verčiant iš graikų k., žodis atitinka  visiems reikšm.) apibrėžiamas įvairiai. Tačiau siekiant suvokti tikrąją šios sampratos esmę, reikėtų suprasti, jog panseksualumas apibūdina ne tiek seksualinę, bet emocinę žmogaus orientaciją. Plačiąja prasme panseksualumas yra glaudžiai susijęs su tolerancijos sąvoka. Žmogus nepriklausomai nuo savo lyties yra tas, kuo nusprendžia būti pats, bei išreiškia tolerantišką požiūrį į kitus.

Tarp panseksualų gana populiari dar ir kita sąvoka “Aklas lyčiai”: seksas nėra pats svarbiausias aspektas ir panseksualai neskirsto žmonių į tautines mažumas, jiems nėra svarbi plaukų, odos ar akių spalva. Panseksualai teikia pirmenybę žmogaus asmeninėms savybėms, o kūnas tėra antraeilis dalykas. Panseksualai pirmiausia įsimyli partnerio sielą ir tik tada pamilsta kūną ir jo fizines savybes. 

 

Ar panseksualus yra  naujas žodžio biseksualus sinonimas?

Nepainiokite. Didelė klaida panseksualizmą prilyginti biseksualumui ar transeksualumui. Jei asmuo laiko  save biseksualiu, jis patiria seksualinį polinkį vyrams arba moterims, arba tam tikriems seksualiniams fetišams (pavyzdžiui, seksui trise), todėl panseksualumo sąvoka jam negali būti taikoma. Toks biseksualų ir panseksualų palyginimas yra visiškai klaidingas. Tačiau vertėtų pabrėžti, jog  pats žmogus nuolat keičiasi, transformuojasi, kinta jo mąstymas ir pasaulėžiūra, todėl homoseksualumas, biseksualumas ar transeksualumas gali transformuotis į panseksualumą. 
 


Ar panseksualumo grynasis ekstraktas yra išgaunamas iš heteroseksualų?

Žymus amerikiečių biologas ir mokslininkas Alfredas Kinsey teigia, jog žmogus susideda iš  septynių lygių. Tai apima seksualinę patirtį, organizmo reakciją į hormonus ir seksualinius dirgiklius. Pavyzdžiui, moteris stebėdama kitos moters nuogą kūną patiria susijaudinimą, tačiau ji niekada nėra turėjusi seksualinės patirties su moterimi. Bet tai dar nereiškia jog ji yra homoseksuali ar biseksuali. Šiuo atveju, ji yra 100% heteroseksuali. Pasakyti, ar yra pagrindo manyti, jog asmuo besižavėdamas tos pačios lyties asmeniu labiau yra homoseksualus ar biseksualus  – sunku. Greičiau jau daugelis mūsų esame natūralistai. 
 

Pats žmogaus seksualumas susideda iš daugybės komponentų tokių kaip, genai, socialinė aplinka, psichologinė bei emocinė būsena ir kt. Visi šie komponentai gali sudaryti pačius įvairiausius ir unikaliausius derinius, kuriuos mielai supras panseksualai!


www.suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai (1)
Na štai, straipsnis 'straipsnio' pavadinimo vertas, glaustai ir su esminėm detalėm. Ir be paslėptos reklamos.
Naujas komentaras