Apie sekso terapiją

7-Things-You-Should-Know-About-Sex-Therapy-1440x810.jpg
 
Visi nusipelnė laimingo ir sveiko seksualinio gyvenimo. Atviras ir nuoširdus kalbėjimas apie seksą tam gali duoti daug naudos. Kalbėti apie seksą gali būti baugu, tačiau ta tikrai verta pabandyti, jei tik galite.

Tačiau tiems, kurie nėra tam pasirengę, parengėme septynis klausimus apie seksą, į kuriuos gavome atsakymus iš sekso terapeutų. Juk visi norime žinoti tam tikrus dalykus.

Iš sekso terapijos visi gali gauti naudos. Jei jums nesiseka seksualiniai santykiai ar pastebite problemą seksualiniame gyvenime, kuri blogėja, svarbiausia tai atpažinti.

Naujausiuose tyrimuose paaiškėjo, jog net 80% žmonių nesijaučia pakankamai patogiai, jog galėtų kalbėti apie seksą atvirai. Seksualinė sveikata užima tikrai svarbią vietą mūsų laimėje ir sveikatoje. Tačiau tik 7% žmonių nurodė, jog tai taip pat svarbu kaip gerai išsimiegoti ir sportuoti.

Kuo užsiima sekso terapeutas?

Pavadinimas „sekso terapeutas” skamba gana paslaptingai. Nors sekso terapijos metu aptariamos gana nešvankios temos, privalote su terapeutu kalbėtis visiškai atvirai ir be gėdos. Tai kalbėjimo terapija, kurios metu nagrinėjami santykiai ir seksualinis gyvenimas. Kai kurie žmonės mano, jog tai baugu ir nereikalinga, o klaidingiausia nuomonė yra ta, jog sekso terapeuto kabinete kalbasi neeiliniai žmonės apie kasdienes problemas.

Ar sekso terapija tinka man?

Savo seksualinio gyvenimo aptarinėjimas su seksologu gali atrodyti labai didelis žingsnis, tačiau jis be galo naudingas. Kaip ir bet kurioje kitoje gyvenimo srityje, jei atpažįstate ir susidorojate su problema prieš jai virstant labai didele, būna tiesiog lengviau. Gal palaikote santykius ir į terapiją norite vaikščioti kartu su partneriu, norite išmokti kalbėtis apie seksą su partneriu, ar esate vienišas ir norite tyrinėti seksualinę sveikatą – ši terapija tinka visiems.

Ar aš normalus?

Senas geras klausimas. Ir jis ypač svarbus kalbant apie seksą. Sekso terapeutai savo darbe mato daug įvairių situacijų ir tikina, jog nėra tokio dalyko kaip „normalus”. Pati normalumo idėja yra žalinga.

Kasdieniame gyvenime pripažįstame, kad visi esame skirtingi: skirtingai rengiamės, turime kitokias akis, plaukus, odą ir interesai skiriasi. Mūsų psichinė ir emocinė sveikata visų skirtinga, tai kodėl taip negali būti ir kalbant apie seksą?

Ar sekso terapija gali suteikti daugiau pasitikėjimo savimi lovoje?

Kai kurie sako, jog pasidalijus problema ji sumažėja per pusę. Jei kalbėsite apie tai, ką norite daryti miegamajame, tačiau bijote tai pritaikyti lovoje su partneriu, galite įgauti reikiamo pasitikėjimo savimi. Vienas geriausių dalykų, kuriuos gali suteikti sekso terapija yra pasitikėjimas savo seksualumu ir seksualine sveikata.

Lytinis švietimas nėra stiprioji mūsų visuomenės pusė, todėl kalbėjimas apie seksą jau nuo mažumės neteikia nei malonumo, nei pasitikėjimo. Todėl kaip galime tikėtis, kad žmonės pasitikės savimi, jei esame išmokyti, jog seksas yra gėdingas ir tylus reikalas. Todėl sekso terapeutų darbas yra padėti jums surasti pasitikėjimą savimi miegamajame.

Ką turėčiau žinoti apie seksualinę sveikatą?

Seksualinė sveikata yra apsupta baimių ir gėdos. Tačiau ji tokia pati svarbi kaip jūsų emocinė ir psichinė sveikata. Seksualinė sveikata ir seksualinė gerovė yra dalis žmogaus bendros gerovės ir turime nustoti ją išskirti. Išsiaiškinta, kad maždaug trečdalis žmonių neina tirtis savo seksualinės sveikatos vien todėl, jog jaučia gėdą, todėl privalome pradėti apie tai kalbėti.

Ar sekso terapija gali padėti tyrinėti mano fantazijas?

Terapija yra puiki ir saugi vieta kalbėtis apie bet kokius neramumus dėl savo seksualinės sveikatos ir pasitikėjimo už uždarų durų. Tačiau tai taip pat gali būti puiki vieta tyrinėti savo seksualines fantazijas ir troškimus. Kartais žmonės bijo savo fantazijų, tačiau iš tikrųjų gyvenime fantazuojame daug: apie namą, kuriame norime gyventi, pinigus, kuriuos norime uždirbti, batus, kuriuos norime įsigyti. Todėl neturėtumėte bijoti tyrinėti savo seksualines fantazijas.

Nuo ko pradėti?

Turbūt norite surasti sekso terapeutą ir imti rūpintis savo seksualine sveikata, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Šiais laikais galite rasti be galo daug puikių podcastų, knygų ir nuostabių blogų internete, todėl paprasčiau negali būti!

Pasistenkite rasti patyrusį specialistą, su kuriuo galėsite atvirai kalbėtis apie seksą ir seksualumą. Taip pat pažinkite savo kūną. Supraskite kas jus užveda, dėl ko jums gera ir puoselėkite savo fantaziją. Pradėkite nuo mažų žingsnelių: klausykitės podcastų ar nusipirkite knygą apie seksą, o tada susiraskite seksologą.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras