Tinka užimtiems žmonėms.
Šiais laikais daugelis turime gausybę įvairių veiklų: darbas, pomėgiai, ir pan., todėl nuolat skubame, o užmegzti kontaktą su priešinga lytimi visiškai nelieka laiko, tuomet virtualios pažintys gali išgelbėti: galite online bendrauti iš karto su keliais žmonėmis, nešvaistant laiko tuštiems pasimatymams, ir taip atsirinkinėti, kuris žmogus atrodo tinkamas, ir vertas susitikimo realybėje.
Patogus variantas droviems ir turintiems kompleksų.
Kai kuriems iš tiesų labai sunku užmegzti pokalbį realybėje, dėl drovumo, bijojimo būti atstumtiems, nesuprastiems. Yra žmonių, kurie kalbindami nepažįstamąjį ima rausti, jaudintis, ir jaučiasi labai nejaukiai. Tokiems žmonėms internetinės pažintys gali būti išsigelbėjimas: virtualioje erdvėje nebelieka nepasitikėjimo savimi, nes bendravimas vyksta ne akis į akį, o už kompiuterių ekranų: taip lengviau reikšti mintis, užkalbinti, na o susipažinus virtualiai, daug lengviau bendravimą perkelti į realybę.
Didelė pasirinkimo laisvė.
Realiame gyvenime užtruktume daugybę laiko, kad sutiktume tiek skirtingų žmonių, kiek galima pamatyti kompiuterio ekrane, dėka kelių mygtukų paspaudimų. Rinktis tikrai yra iš ko: įvairiausios išvaizdos, pomėgių, profesijų žmonės. Lygiai taip pat, lengva bendravimą nutraukti, vos tik pajutus jog esate per daug skirtingi, netinkami vienas kitam – pora mygtukų paspaudimų ir jūs jau bendraujate su kitu žmogumi. Na, o kuo daugiau žmonių pažįstate, tuo didesnė galimybė, jog rasite sau skirtąjį/ją.
Netikrumas.
Vienas iš didžiausių trūkumų – niekada šimtu procentų nebūsite tikri, su kuo bendraujate. Žmogus už ekrano gali apsimesti bet kuo: susikurti netikrą anketą, įsidėti svetimas nuotraukas, primeluoti apie savo veiklą, profesiją, asmenybę, todėl nepatartina aklai pasitikėti naujais internetiniais pažįstamais – egzistuoja daugybė internetinių sukčių, kurie naivuoliais bando pasinaudoti. Taigi, reikėtų bendrauti atsargiai, apgalvotai, neatskleisti per daug asmeninės informacijos, kuri gali būti panaudota nedoriems tikslams.
Priklausomybė.
Tikriausiai esate girdėję sąvoką: „priklausomybė nuo interneto“? Taigi, egzistuoja ir kita panaši diagnozė – priklausomybė nuo virtualių pažinčių. Kas tai yra? Žmogus, susipažinęs internete, neperkelia pažinčių į realų gyvenimą – toliau bendrauja tik internetu, su vis daugiau skirtingų žmonių, jam nebereikia tikrų santykių ir pasimatymų – viską puikiausiai atstoja kompiuterio arba telefono ekranas. Tokiems žmonėms nebereikia ir realaus sekso – jie pasitenkina web seksu. Tikrame gyvenime tokie žmonės jaučiasi vieniši ir nelaimingi, gerai jaučiasi tik interneto platybėse. Tokia priklausomybė turi būti gydoma psichikos specialistų, kaip rimtas asmenybės sutrikimas. Taigi, ribokite laiką, skirtą internetinėms pažintims, ir nepaverskite jų svarbiausia savo gyvenimo dalimi – pažintį stenkitės perkelti į realybę.
Ribota jausmų ir emocijų raiška.
Bendraujant raštu, kad ir kaip stengtumėtės rišliai ir suvokiamai dėlioti tekstą, gali įvykti nemažai nesusipratimų. Raštu neįmanoma perteikti mimikos, gestų, intonacijos, kurie mums įprasti natūralaus pokalbio metu. Lieka tik sausas tekstas, kurį kiekvienas interpretuojame skirtingai, pagal savo prizmę ir suvokimą, todėl gali pasitaikyti, jog išgirsime visai ne tai, ką rašęs žmogus nori pasakyti, o tai, ką patys norime girdėti. Prarandama dalis pokalbio intymumo ir asmeniškumo.