Jis nevertina tavo laiko
Iš pradžių tai gali atrodyti smulkmena: jis sako, jog pasirodys po 10 minučių, bet priverčia tave laukti valandą. Jis pažada paskambinti, bet pamiršta, o kai skambini jam pati – nekelia ragelio, vėliau pasako, jog buvo labai užsiėmęs. Kai suplanuojate susitikimą, jis gali paskutinę minutę jį atšaukti ir pasakyti, kad nutiko kažkas svarbaus, dėl ko jis nebegali su tavimi pasimatyti. Dažnai teisinasi, jog negali susitikti, nes neturi laiko. Žinoma, reikia suprasti, jog gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, bet jei toks elgesys tęsiasi nuolatos – susimąstyk. Kai žmogus tau rūpi, tu darai viską, kad galėtum kuo dažniau jį pamatyti: kad ir trumpų susitikimų per pietų pertrauką metu. Tu jam skambini, rašai, domiesi jo gyvenimu.. Tu gerbi jo laiką, neverti jo laukti, tęsi pažadus. Jei tavo išrinktasis elgiasi priešingai – labai tikėtina, jog jis nevertina tavęs rimtai.
Tau sunku juo pasitikėti
Pasitikėjimas yra vienas kertinių bet kokių santykių elementų – jei nepasitiki savo partneriu, vargu ar kada nors pavyks sukurti stabilius santykius, kuriuose jausiesi saugi. Jei pagavai vaikiną tau meluojant, ar nutylint svarbią tiesą – pasitikėjimas gali susvyruoti. Tam, kad jį atkurti, prireiks abiejų pastangų, tačiau patarčiau pagalvoti – ar verta? Jei jis meluoja jau pačioje santykių pradžioje, kas bus toliau?
Tu vis bandai jį pateisinti
„Jis tikrai nori pasikeisti, aš jam padėsiu“. „Aš jam rūpiu, tiesiog jam dabar įtemptas laikotarpis“. „Jis buvo nudegęs praeityje, todėl dabar bijo kurti rimtus santykius, bet aš tai pakeisiu, žinau, jog iš tikro jam rūpiu“. Tokie pasakymai – kelias į širdgėlą, nesaugumą ir į toksiškus santykius. Ar atpažįsti save kuriant įvairius pasiteisinimus jo netinkamam elgesiui su tavimi? Patikėk, nevertėtų to daryti. Susitikinėji su suaugusiu žmogumi, o ne darželinuku, kurio charakterį galima keisti, ugdyti ir formuoti. Ne, tu jo nepakeisi. Ir sveikas suaugęs žmogus turi visas galimybes kontroliuoti savo elgesį, prisiimti atsakomybę, valdyti emocijas ir taip toliau. Kartais moterys, patiriančios psichologinį ar net fizinį smurtą iš savo vyrų, sugeba rasti jiems pateisinimų, ir suversti kaltę sau. Tikriausiai suvoki, kaip absurdiškai ir idiotiškai tai skamba? „Jis man trenkė, nes aš išprovokavau“. Ne, jis trenkė, nes yra nestabilios psichikos idiotas, nemokantis tramdyti emocijų. Šį, itin aštrų pavyzdį pateikiau, kad suprastum pačią esmę – tu turi atsimerkti ir pamatyti realybę, o ne kurti pateisinimus.
Su juo jautiesi nepilnavertė
Jei šiuose santykiuose nuolat jautiesi, lyg būtum per prasta, netgi imi galvoti, jog jis vertas geresnės už save – susimąstyk, tai tikrai nėra sveiki santykiai. Itin tikėtina, jog partneris savo elgesiu bando menkinti tavo pasitikėjimą savimi, taip siekdamas paversti tave nuo jo priklausoma. Geruose santykiuose abu žmonės vienas kitą palaiko, skatina kartu augti, kaip asmenybėms, ir savivertė tik pakyla. Priešingu atveju – mažai tikėtina, jog būsi laiminga su žmogumi, kuris verčia tave jaustis prastesne.
Tikiuosi šie patarimai padės pamatyti santykių bėdas, susimąstyti ir padaryti sau naudingas išvadas.