Ar galima apsisaugoti?
Ar įmanoma apsisaugoti nuo neištikimybės santykiuose? Žinoma, nėra būdo garantuoti, jog partneris visada jums bus ištikimas – mes negalime būti atsakingi už kitą žmogų, tačiau verta prisiminti dar vieną dalyką – niekada nebūna kaltas tik vienas poroje. Taigi, šiandien pasikalbėsime apie tai, iš kur neištikimybė atsiranda, kaip jos išvengti, ir ką gali dėl to padaryti.
Neištikimybė dažniausiai yra pasekmė
Neištikimybė dažniausiai neįvyksta netikėtai. Dažniausiai ji yra, kaip rezultatas prieš tai įvykusių dalykų santykiuose. Paprasčiau tariant, jei ilgą laiką neinvestavote laiko, dėmesio ir pastangų į santykius, vienas nuo kito atšalote, ignoravote santykių problemas, vietoj to, kad jas spręsti – neištikimybė tapo tas taškas, kai vienas iš jūsų palūžo ir pasuko į kairę. Jei nustojote būti vienas kitam dėmesingi, jūsų ryšis susilpnėja ir tampa paviršutiniškas, todėl partneriui nebe taip sunku psichologiškai peržengti ribą ir būti neištikimam.
Būdami neištikimi žmonės patenkina poreikius, kurie ignoruojami santykiuose
Ir čia nekalbame apie seksualinius poreikius. Nors jie taip pat svarbūs, dažniausiai visgi tiek vyrai, tiek moterys meilužius susiranda dėl psichologinių priežasčių: jie nori pasijusti geidžiami, vertinami – pasikelti savivertę. Kodėl to reikia? Nes to negaunama iš savo antrosios pusės. Jei žmogus nuolat jaučiasi neįvertintas, kaip asmenybė, negeidžiamas, neišklausomas, dar blogiau - santykiuose yra nuolat menkinamas, patiria spaudimą – natūralu, kad jis gali imti ieškotis vietos, kur jausis svarbus, savimi pasitikintis, ir kaip bebūtų liūdna, ta vieta dažnai būna svetima lova.
Išlaikyti artimą ryšį su partneriu.
Abu turite dėti pastangas, jog santykiai neatšaltų: skirti vienas kitam pakankamai dėmesio, mokėti vienas kitą išgirsti, jausti, pastebėti pokyčius santykiuose. Atsiradus problemoms – kalbėti ir jas spręsti, o ne apsimesti, jog viskas gerai ir išsispręs savaime. Taip pat neignoruoti vienas kito poreikių – nes būtent neužpildyti poreikiai kuria mumyse tuštumą, kurią norėdami užpildyti, dažnas ima dairytis į šalis. Patartina iš tiesų nuoširdžiai įsigilinti, ko iš tiesų norite vienas iš kito, kokie yra jūsų poreikiai ir kaip juos užpildyti.
Santykiai reikalauja pastangų
Verta įsiminti, jog santykiai ne tik darbas, bet ir nuolatinė kūryba. Tai pat čia nepaprastai svarbu komunikacija – neatsitverkite vienas nuo kito tylos siena. Komunikuokite, kalbėkite ieškokite būdų, kaip vienas prie kito prieiti. Jei susikalbėti nepavyksta, neatmeskite ir pagalbos iš šalies – egzistuoja daug puikų psichologų, porų terapeutų, kurie ne tik gebės pažvelgti į situaciją nešališkai ir objektyviai, bet taip pat išmokys jus, kaip geriau vienas kitą suprasti, suteiks jums įrankius, padėsiančius kurti visaverčius ir abipusiai laimingus santykius.