Dažnam pasitaiko, kad santykiai tiesiog nėra apiprėžiami. Tiesa ta, jei nėra apibrėžtumo, nėra ir jokių taisyklių. Ar norėtumėte įsidarbinti ten, kur nežinotumėte savo pareigų? Ne.
Jei nežinote statuso, nežinote ir ko tikėtis. Pokalbis apie santykių statusą padeda suvokti lūkesčius. Tai nustato ribas ir padeda susidoroti su savo lūkesčiais.
Pasak tyrimo, atlikto 2019 metais, vidutinis žmogus nori apibrėžti santykius po keturių mėnesių susitikinėjimo, o jaunesni vienišiai du kartus dažniau skiriasi su tais, kurie nenori klijuoti etikečių, palyginti su vyresniais žmonėmis. Tačiau šiame tyrime taip pat paaiškėjo, kad daugiau nei trečdalis žmonių bandė vengti arba atsidūrė situacijoje, kurioje partneris vengė apie tai kalbėtis. Pasak santykių ekspertų, šios priežastys yra pagrindinės, dėl kurių taip nutinka:
Partneris labai anksti nusistatė, kad santykiai yra blogas dalykas
Santykių oficialumas kai kuriems žmonėms gali sukelti daugybę prisiminimų apie tai, ką iš tikro reiškia buvimas santykiuose. Pavyzdžiui, jei užaugote aplinkoje, kurioje jūsų tėvai vienas ant kito rėkė ir nuolat barėsi, jūs galėjote išmokti, kad santykiai, greičiausiai, nėra sveika. Tas pats galioja ir tiems, kuriems santykiai nesisekė nuo pat susitikinėjimo pradžios.
Visi atsiduriame santykiuose su skirtingais bagažais. Jei nesate susipažinęs su saviškiu, tai gali trukdyti jums sukurti sveikus ir gerus santykius su kitais.
Jis mano, kad santykių apibrėžimas viską pakeis į blogą
Didžiausia žmonių baimė yra pokyčiai. Pavyzdžiui, kai kurie įsitikinę, kad santykiai signalizuoja linksmybių pabaigą, nors tai nėra tiesa. Tai kaip jūs matote santykius bendrai gali paveikti tai ar jūs jų apskritai norėsite. Pavyzdžiui, jei buvimą santykiuose siejate su laisvės praradimu, būsite labiau linkęs neklijuoti situacijai etiketės. Tačiau taip būti neprivalo, nes visi santykiai būna skirtingi. Diskusija su partneriu apie savo lūkesčius ir poreikius gali padėti atsikratyti baimių.
Partneris nenori atsakomybės, kuri ateina kartu su įsipareigojimu
Kai esate santykiuose, atsiranda ir lūkesčiai. Kai kurie bando vengti įsipareigojimo, nes bijo, kad lūkesčiai atsiras su šia nauja etikete. Kai nėra etiketės, žmogus gali techniškai daryti bet ką, pavyzdžiui, susitikinėti su kitais ar jus palikti.
Jei oficialiai nesusitikinėjate, kodėl turėtumėte dėl to pykti? Sakydamas, kad techniškai nesusitikinėjate partneris gali pateisinti savo blogą elgesį ar klaidas. Tai tikrai susiję su nebrandumu. Tai reiškia, kad jis nėra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už santykius ir jam trūksta patikimumo.
Jei esate su žmogumi, kuris dvejoja dėl santykių statuso, padėję jam suprasti, kad santykiai gali būti puikiu dalyku, gal būt padėsite atsikratyti baimės. Tačiau taip pat svarbu būti atviram sau apie tai ko jūs norite. Kartais partneriai tiesiog netinka vienas kitam. Jei negalite su tuo susidoroti, turėtumėte iš naujo apgalvoti ar jis tikrai jums tinkamas žmogus. Niekas jums negali pasakyti, kad švaistote savo laiką, tik jūs pats.