Laisvi santykiai: pranašumai ir trūkumai

pexels-photo-4980319.jpeg
 
1 komentaras
Tikriausiai dauguma žmonių laisvus santykius supranta savaip. Kai kas galvoja, kad tai tiesiog paprasta vieno žmogaus galimybė bendrauti su kitu žmogumi, kiti supranta tai, kaip galimybę flirtuoti su kuo tik nori, tretiems – tai trumpi, bet audringi meilės romanai „kairėje“.

Tačiau pasak psichologų, laisvi santykiai – tai partnerių susitarimas turėti intymius santykius ir flirtuoti su kitais žmonėmis.

Reikėtų suprasti, kad laisvė suteikiama abiems partneriams

Taigi laisvi santykiai – tai susitikimai, pasimatymai, kai partneriai įdomiai praleidžia laiką, nejaučia vienas kitam pavydo jausmo, nereiškia vienas kitam jokių reikalavimų ir pretenzijų. Vyras ir moteris, išsirinkę būtent tokio pobūdžio tarpusavio santykius, paprastai nieko nelaukia ir nesitiki vienas iš kito, neplanuoja bendros ateities, stengiasi gyventi taip, kad neprisirištų vienas prie kito. Dažniausiai tokius santykius siūlo vyrai, o moterys arba sutinka, arba ne. Žinoma reikia turėti omeny ir tai, kad ir laisvi santykiai turi savo taisykles.

Pirmiausiai laisvų santykių, kaip ir bet kurie kiti civilizuotų žmonių santykių pagrindas – pagarba vienas kitam. Užmezgant tokius santykius, reikėtų suprasti, kad laisvė suteikiama abiems pusėms, užtat prieš tai vertėtų labai gerai pasverti, ar jiems tinka būtent toks bendravimo būdas. Tuo pačiu turėtų būti susitarta, jog šiuo metu jiedu pagrindiniai, nuolatiniai partneriai, o visi kiti – laikini meilužiai ar meilužės.

Kiekvienas gyvena savo gyvenimą

Vienas didžiausias laisvų santykių pranašumas, kad tokie santykiai neapribojami laiko. Dažniausiai jie – paviršutiniški, gali nutrūkti staiga, tačiau be santykių aiškinimosi, kadangi nei vienas iš partnerių nieko neskolingas kitam ir neturi prieš jį jokių įsipareigojimų. Be to, laisvi santykiai nestimuliuoja prisirišti žmonėms vienam prie kito. Kiekvienas gyvena savo gyvenimą, todėl tokiuose santykiuose nėra tokių žodžių, kaip „išdavystė“, „apgavystė“, „pavydas“.

Tikėtina, būtent dėl tos priežasties laisvi santykiai gali tęstis pakankamai ilgai. Todėl jų negalima įsprausti į kažkokio iš anksto nustatyto laikotarpio rėmus. Mat neplanuojama kada reikėtų susituokti ar kada susilaukti vaikų. Svarbiausia - niekam nieko nereikia įrodinėti.

Vyrai prisidengia laisve, norėdami išvengti atsakomybės

Šiuolaikinėje visuomenėje, nepaisant jaunų žmonių demokratiško požiūrio į tarpusavio santykius, toks santykių tipas vis dėlto laikomas amoraliu. Todėl žmonės, nusprendę užmegzti laisvus santykius, turėtų būti pasirengė sulaukti smerkimo, priekaištų, žvilgsnių skersomis iš savo artimų žmonių ir pažįstamų pusės. Nepatiktų tokie santykiai ir tėvams. Juk gimdytojams norisi, kad jų vaikams viskas klostytųsi pagal nusistovėjusias tradicijas: darbas, šeima, vaikai.

Be to, ir užmegzti tokius santykius nėra lengva. Mat tam reikalingas rimtas moralinis pasiruošimas ir psichologinis nusiteikimas. Iš tikrųjų žmonėms sunku būna nugalėti savyje pavydo ir nuosavybės jausmą partnerio atžvilgiu. Nors daug vyrų prisidengia laisve, norėdami išvengti elementarios atsakomybės ir įsipareigojimų. Todėl svarbu pagal galimybes iš anksto išsiaiškinti partnerio tikrus motyvus. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad palaikant tokio tipo santykius, visada rizikuojate prarasti savo partnerį, nes jis bet kurią akimirką gali rimtai susižavėti kitu.

Todėl, ar verta užmegzti laisvus santykius? Prieš priimdami tokį sprendimą, reikia viską labai gerai pasverti. Tačiau tiktai nevertėtų dėl partnerio užgaidų keisti savo principus ir požiūrį, stoti piestu prieš savo vidinius įsitikinimus ir norus. Galima sakyti, kad tokio tipo santykiai gali tikti tik tuo atveju, jei partneriai dar nesiruošia kurti šeimos. Taip pat tokie santykiai galėtų tikti tiems jauniems žmonėms, kurie jaučia, jog dar nėra pasiruošę rimtiems santykiams ir negali būti atsakingi ne tik už save, bet ir savo partnerį.

Bandyti ar nebandyti kurti laisvus santykius - jūsų pasirinkimas.

 
fantazijos
Komentarai (1)
pasakysiu tik tiek kad beprotiskai trokstu tokiu santykiu man jie labai priimtini,ir su savo vidumi ir pavydu esu tiek atidirbusi kad mano siela ir kunas tiesiog prasosi tokiu santykiu...tik straipsnyje parasyta kad laisvi santykiai skirti nesubrendusiems kurie dar nenori atsakomybes- netiesa esu subrendusi turinti vaika bet deja issiskyrusi :) skirybas isgyvenau skaudziai kol mano sirdies zaisdos gyjo ir pagaliau sugijo i toki fenomena kaip laisvi santykiai. ar tai normalu ar ne? bet atrodo kad po sunkiu zaisdu gijimo tai negaliu pavadinti komplikacija :)tiesiog suprantu kad nebenoriu buti niekam atsakinga nebent pati uz save.juk pats geriausias jausmas kai isakai pats sau...:)
Naujas komentaras