Seksas kas kartą nebus tobulas, tačiau yra tam tikri sekso įpročiai, kurie gali reikšti, kad jūsų santykiai yra toksiški. Bet kas nuo nevienodų pastangų iki ribų nesilaikymo gali būti ženklas, kad jūsų santykiai nėra sveiki.
Pagarba ir pastovumas yra svarbiausi komponentai tiek emociniam, tiek fiziniam saugumui. Tai nereiškia, kad kiekvienas lytinis aktas privalo būti ramus ir mandagus. Gal miegamajame mėgstate pajusti gėdą. Esant sveikiems santykiams, prieš užsiimant kažkuo, apie tai bus diskutuojama.
Jei tai, ką darote miegamajame, jums daro blogą įtaką, nebijokite ieškoti palaikymo iš artimųjų ar profesionalo.
Seksas su reikalavimais
Toksiškuose santykiuose, kai pora vis skiriasi ir taikosi, seksas naudojamas kaip manipuliacija fazėje, kai pora susitaiko. Tai būdas užtikrinti, kad partneriai vėl palaiko santykius.
Nors toks seksas yra aistringas, bet kai jis naudojamas sugrąžinti jus į santykius, greičiausiai, tai nėra saugus ir meilės kupinas aktas. Jei jaučiatės užstrigę santykiuose, susisiekite su draugu, kuris galėtų padėti sukurti tam tikrą fizinį atstumą tarp jūsų ir partnerio iki tol, kol nuspręsite koks bus kitas jūsų žingsnis.
Vienas partneris stengiasi labiau
Abu partneriai turi vienodai stengtis sekso metu. Abu žmonės turi tiek duoti, tiek imti. Seksas, kaip ir kiti dalykai, turi būti subalansuotas. Malonu suteikti malonumą partneriui, tačiau, jei visada duodate be atsako, tai gali sukelti disbalansą santykiuose. Jei manote, kad jūsų troškimais nepasirūpinama, rimtai pasikalbėkite su partneriu apie tai, kas jums patiktų ir ko tikitės.
Seksas niekada nebūna romantiškas
Nepaisant to, ką mums siūlo romantiniai filmai, seksas ne visada būna romantiškas. Kartais skubame, kartais jis būna aistringas, o kartais mieguistas. Tačiau, jei seksas su partneriu niekada nebūna mielas, tai gali reikšti, kad jūsų santykiai nėra sveiki.
Yra skirtumas tarp sekso iš meilės ir sekso dėl malonumo. Tikras intymumas siūlo gestus, kurie būdingi tik tada, kai mylitės su žmogumi, kuri išties mylite. Akių kontaktas, meilės žodžiai ir bučiniai yra ženklai tikrai sveikų santykių sekso. Taigi, jei to iš partnerio nesulaukiate, susimąstykite.
Seksas žemina
Partneriui leidžiama jus žeminti sekso metu, kai prieš tai buvo susitarta taip elgtis. Tačiau, jei judu nesitarėte dėl tokio elgesio sekso metu, tai yra žodinio išnaudojimo forma ir aiškus nepagarbos ženklas. Jei dar nepasakėte partneriui, kad toks jo įprotis jums nepatinka, pasikalbėkite. Tačiau, jei jis dar kartą negerbs jūsų nori, turėtumėte pagalvoti apie tai, ar norite su tokiu žmogumi būti.
Vienas iš partnerių vaidina malonumą
Moteriai šiek tiek lengviau suvaidinti orgazmą, nei vyrui. Tačiau bet kuris iš partnerių gali suvaidinti malonumą sekso metu. Jei kuris iš partnerių vaidina, reiškia, kažkas negerai santykiuose. Tai yra aiškus toksiškų santykių ženklas, kai vienas ar abu nebelaukiate intymių akimirkų. Paklauskite savęs kodėl vaidinate seksualinį malonumą su partneriu. Gali būti, jog laikas santykius nutraukti.
Partneris nepaiso jūsų ribų
Normalu mokytis naujų dalykų lovoje iš partnerio ir mokyti jį, nes abu pasižymite skirtingomis seksualinėmis istorijomis. Tačiau yra skirtumas tarp mokymo ir mokymosi ir ribų negerbimo. Tokio tipo seksualinis spaudimas yra aiškus toksiškumo ženklas. Bet koks kaltinimas, spaudimas ar manipuliavimas jumis dėl sekso yra išnaudojimas. Jei bijote palikti partnerį, susisiekite su psichologu, kuris padės.
Seksas nėra emociškai malonus
Verkimas yra natūrali žmogaus asmenybės dalis, tačiau, jei verkiate sekso metu ar po jo, tai gali reikšti, kad santykiai, kuriuos palaikote, yra toksiški. Jei jaučiatės sukrėstas ar verkiate dėl to, kad seksas buvo ypač malonus – viskas gerai. Tačiau, jei su ašaromis jaučiate ir negatyvias emocijas, ypač, jei manote, kad jus išnaudoja, tai gali rodyti, kad santykiai su partneriu nėra labai sveiki.
Naudojamas smurtas be sutikimo
Jei tai daroma su abipusiu sutikimu, fizinis smurtas sekso metu gali būti dalis puikių santykių. Toksiškuose santykiuose linija tarp sekso ir smurto kartais būna labai neaiški. Partneriai jaučiasi seksualiai išnaudojami dėl to, kad toksiškas partneris reikalauja būti patenkintas. Jei jūs su partneriu abu mėgaujatės agresyviu seksu, tada viskas gerai. Svarbiausia čia – reikalavimai. Tačiau, jei partneris jus skaudina be aiškaus sutikimo, susisiekite su patikimu artimu žmogumi, kuris gali padėti jums. O jei jums gresia rimtas pavojus, skambinkite policijai.
Esate kritikuojamas
Ne visi mėgsta tuos pačius dalykus lovoje. Tačiau, jei partneris kada jus kritikuoja, tyčiojasi ar nesutinka su jūsų sveika seksualine aistra ar pasirinkimais, šis elgesys yra toksiškas. Dėl to, jog esate skirtingi žmonės, jūsų seksualiniai norai ne visada gali sutapti. Sveikiems seksualiniams santykiams reikia emociškai sveiko pagrindo – pasitikėjimo, nuoširdumo ir saugumo. Jei esate nuolat erzinamas dėl savo seksualinių troškimų, santykiai nėra emociškai sveiki. Tačiau, jei jaučiatės saugus su partneriu, galite apsvarstyti apsilankymą porų terapijos seansuose, bet stengtis neturėtumėte, jei santykiai jus žeidžia bet kokiu būdu.
Jei nors vienas iš aukščiau išvardintų ženklų tinka jūsų santykiams, susisiekite su žmonėmis, kuriais pasitikite dėl pagalbos ir patarimo. Jūsų saugumas ir emocinė sveikata yra daug svarbiau už bet kokius romantiškus santykius.