Idiliškas kasnakt romantiškai miegančių mylimųjų vaizdas – tik mitas. Miegojimo modelis – kiekvienos poros asmeninis reikalas. Net jei partneriai labai atsidavę vienas kitam, jiems gali patikti miegoti atskirai.
Naujausi tyrimai rodo, jog net 35 % porų miego įpročiai karts nuo karto kinta, priklausomai nuo partnerio sutrikimų:
- 23 % porų miega atskirose lovose ar miegamuosiuose;
- 8 % žmonių pakeičia miegojimo režimą atsižvelgiant į partnerį;
- 7 % žmonių norėdami gerai pailsėti miega su ausų kamštukais ar miego kaukėmis.
Net 38 % žmonių teigia, jog partnerio miego sutrikimai gali lemti santykių problemas, 27 % - jog jų intymūs santykiai buvo paveikti miegojimo įpročių. Kitas įdomus faktas: 34 % moterų ir tik 18 % vyrų mano, jog jų poilsiui reikalingas 8 ar daugiau valandų miegas.
Miego mitai
Mielas miegojimas kartu - tai tik mitas, mūsų ideali vizija. Jeigu su partneriu miegosite skirtingose lovose, tai dar nereikš, kad jūsų santykius ištiko krizė. Juk jei kažkuris bus piktas, nes negalėjo išsimiegoti, šiaip ar taip nebus jokios romantikos ar seksualaus intymumo.
Nakties poilsis atskirose lovose net gali turėti santykiams teigiamos įtakos. Miegant atskirai gali atsirasti didesnis susidomėjimas seksu. O štai bandymas ilsėtis šalia garsiai knarkiančio žmogaus geros atmosferos nesukuria.
Išlikti artimiems būnant atskirai
Dauguma porų bent retkarčiais nemiega kartu. Problema tai tampa tada, kai vienas iš partnerių mano, jog santuokoje tai nepriimtina. Tačiau kol jus sieja intymūs santykiai, kol liečiate vienas kitą, leidžiate kartu laiką, kutenatės, juokiatės drauge - skyrybos negresia. Kai kurios poros teigia besijaučiančios lyg brolis ir sesuo, lyg kambariokai – tai taip pavojaus signalas. Miegojimas atskirai tiesiog reikalauja papildomų pastangų išlaikyti fizinį ir emocinį intymumą, daugiau nieko tai nekeičia (jei abiems partneriams priimtina).
Beje, sveika santuoka paremta abipusiu rūpesčiu. Jei kartais naktinis pelėdžiukas anksti atsigula dėl partnerio – pažiūri filmą, romantiškai leidžia vakarą – tai puiku. Ir nieko blogo, jei vyturiukui užmigus naktinėti įpratęs žmogus vėl keliasi – svarbu kartais surasti kompromisą, išlaikyti artumą – tada santykiams pavojaus nėra.
Bandymas paslėpti vedybines problemas
Žinoma, knarkimas ar kitas sutrikimas kartais tėra pretekstas dingti iš miegamojo. Svarbiausia visada kreipti dėmesį į tai, kas santykiuose vyksta. Jei partneris, prisidengęs knarkimu, ėmė miegoti atskirai – neignoruokite to, nenusispjaukite į sprendimų reikalaujančias problemas, stenkitės išlaikyti emocinį ryšį.
Jei nenustosite būti viens kitam mieli, jausmingi, tačiau nuspręsite miegoti atskirai - tai ne skyrybos, tik nauja santykių pozicija. Gal po kiek laiko vėl norėsite ilsėtis drauge.
Tiesa, jei pora nusprendžia apsigyventi atskirai – tai jau rodo didžiules santykių problemas. Tačiau knarkimas, kiti miego sutrikimai ar įpročiai taip pat gali paveikti – tai gali žlugdyti kito žmogaus miegą. Netapkite apatiški santykiams – jei esate laimingi, gyvenate intymų gyvenimą, mylite vienas kitą. Ką keičia miegojimas atskirai? Tik atskleidžia supratingumą vienas kito atžvilgiu. Nepraraskite jo.
Suaugusiems.lt