Mokėkite atpažinti
Labai svarbu išmokti atpažinti potencialius panikos atakos simptomus. Panikos atakos prasideda nuo fizinių simptomų tokių kaip padidėjęs širdies ritmas, prakaitavimas, virpėjimas ir skrandžio skausmai. Jei patiriate kuriuos nors iš šių simptomų prieš pasimatymą, atkreipkite dėmesį į jų stiprumą. Jei jie stiprūs, tai gali reikšti artėjančią panikos ataką. Paprastas jaudulys prieš pasimatymą taip pat gali pasireikšti fiziniais simptomais, tačiau jie nebūna stiprūs ir greitai praeina.
Paieškokite palaikymo
Susisiekimas su artimu žmogumi ir pasakymas jam, jog panikuojate, gali atrodyti kaip neįveikiama kliūtis, tačiau svarbu tai įveikti. Jei nenorite sakyti partneriui, jog panikuojate, susisiekite su artimuoju. Paskambinkite draugui ar šeimos nariui ir tokiu būdu neatitrūksite nuo realybės. Šis veiksmas padės įsižeminti, o pasimatymas ir pasiruošimas jam eisis sklandžiau.
Jei galite išgerkite ar pasiimkite su savimi vaistus
Jei jums paskirti vaistai nuo nerimo, išgerkite juos prieš pasimatymą ar pasiimkite juos su savimi. Daugybė žmonių patiria panikos priepuolius per pasimatymą, todėl neturėtumėte dėl to gėdytis. Kartais vien žinojimas, kad turite vaistus šalia gali padėti pasijusti geriau ir panikos rizika sumažėja.
Būkite švelnus sau
Nusiveskite save į pasimatymą prieš eidami į pasimatymą su kitu žmogumi, nes jūs to nusipelnėte. Nesmerkite ir nekritikuokite savęs, nes patiriate nerimą. Praktikuokite meditaciją, kvėpavimo pratimus ir kartokite mantras. Darykite viską kas jums geriausia.
Leiskite maloniam jauduliui būti svarbesniam, nei jūsų baimė
Jaudulio nukreipimas skamba daug paprasčiau, nei tą padaryti realiai, tačiau verta pasistengti. Prisiminkite nors vieną laimingą momentą prieš pasimatymą, tada sustokite ir parašykite sau raštelį apie tai, ką dabar jaučiate ir kodėl maloniai jaudinatės. Arba pasileiskite smagios muzikos, kai ruošitės į pasimatymą. Darykite viską, kas jums kelia nuotaiką ir pamėginkite nukreipti jaudulį. Viskas gerai net, jei jums ir nepavyks, juk neprivalote visą laiką jaustis puikiai.
Planuokite į priekį tam, kad sumažintumėte įtampą
Net jei nemėgstate planuoti, netikėti pokyčiai gali jus sutrikdyti. Ir nors negalite nuspėti visko, kai ką galite sukontroliuoti. Jei jūsų pasimatymo partneris kažką planuoja, nesidrovėkite ir paklauskite kas tai. Ir jei žinosite, kad eisite į restoraną ar barą, galėsite pasidomėti jo lankomumu, kad galėtumėte pasiruošti triukšmui ir miniai, jei jums to reikia. Taip pat nepamirškite suplanuoti ir savo saugumo: prieš pasimatymą ir po jo parašykite draugui, kad viskas gerai. Toks kontaktas padės sumažinti baimę dėl susitikimo su nauju žmogumi.
Šiek tiek pasipraktikuokite
Galite, jei norite, pasipraktikuoti kelis skirtingus dalykus, kuriuos norėsite pasakyti. Kalbėjimas ne visada būna paprastas, ypač per pasimatymus, todėl pasipraktikavę galimai išvengsite keistų situacijų. Praktika ypač padės žmonėms, kurie jaučia nerimą. Pagalvokite, ką norėtumėte sužinoti apie partnerį ir ką norėtumėte jam pasakyti apie save.
Pagalvokite apie savo lūkesčius
Ne, jokiu būdų tai nereiškia, jog turite juos sumažinti. Jūs nusipelnėte gero elgesio ir čia nėra jokių kompromisų. Tačiau, po pirmojo, antrojo, trečiojo ir, greičiausiai, ketvirtojo pasimatymų nebūsite nešiojamas ant rankų. Tiesiog priminkite sau, jog turite laiko viskam ir neprisigalvokite nerealių lūkesčių. Tai gali būti sudėtinga, tačiau pritaikydami savo lūkesčius sumažinsite įtampą.
Priminkite sau, kad esate mėgstamas ir mylimas
Jūsų nerimas ir panikos atakos yra dalis jūsų. Tačiau tai nenusako jūsų asmenybės ir tai tikrai nedaro jūsų nemėgiamu ar nemylimu. Žmonės, kurie jaučia nerimą yra verti meilės. Kartokite tai sau tiek, kiek reikia. Ką daryti, jei jus vis tiek apims panikos priepuolis prieš pasimatymą? Tada jūs vis tiek būsite nuostabus, mėgiamas ir mylimas žmogus. Darykite viską ką reikia, kad pasirūpintumėte savimi ir prisiminkite, kad neturite atsiprašyti dėl to, kad rūpinatės savimi.