Mitai apie prezervatyvus

224.jpeg
 
Prezervatyvas pelnytai laikomas viena patikimiausių apsaugos priemonių ne tik nuo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Taigi be jų galima apsieiti nebent tik tuo atveju, jei jūsų partnerė ar partneris – nuolatinis ir patikimas. Visais kitais atvejais, nepaisant jūsų pasirinktų kontracepcijos metodų, prezervatyvas yra būtinas – jei rūpinatės savo ir partnerio sveikata.

Prezervatyvas: ar verta?

Net ir patyrusiems vienos nakties nuotykių gerbėjams sušmėžuoja abejonė: ar mautis jį – verta? Nieko nuostabaus: apie prezervatyvus sklando pakankamai daug mitų, kurie arba sumenkina jo teigiamas savybes, arba kerta per savimeilę tiems, kas juos naudoja. Net ir esant kur kas patikimesnėms kontracepcijos priemonėms išlieka aktualu, nes prezervatyvai – vienintelė priemonė, sauganti ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Pasak statistikos, 62 procentai jaunų seksualiai aktyvių žmonių prezervatyvais nesinaudoja. Tai turi gana liūdnų pasekmių: ŽIV infekcijos plitimas vis dar nepažabotas. Kas ketvirtas šia infekcija užsikrėtęs žmogus – nuo 15 iki 29 metų amžiaus. Pasak medikų, prezervatyvų naudojimas galėtų šiuos skaičius gerokai sumažinti. Tačiau net ir modernioje visuomenėje apie prezervatyvus sklando daugybė mitų, ir tai mažina jų populiarumą.

Prezervatyvai dažnai plyšta.

Praktika rodo, kad prezervatyvai plyšta tik juos naudojant netaisyklingai – dažniausiai kai jie netaisyklingai užmaudami. Taisyklingai užmovus prezervatyvą sueities metu jo plyšimas praktiškai neįmanomas.

Prezervatyvai nesaugo nuo venerinių ligų.

Nors prezervatyvai ir nėra laikomi šimtaprocentine apsauga nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų, jie pakankamai patikimai užkerta kelią ne tik chlamidiozės bei gonorėjos, bet ir kur kas pavojingesnės ŽIV infekcijos perdavimui nuo vieno partnerio – kitam.

Prezervatyvai sumažina pojūčių stiprumą lytinio akto metu.

Galbūt anksčiau tai ir buvo tiesa, kai prezervatyvai būdavo gaminami iš pakankamai storos gumos ir atrodė veikiau kaip medicininis instrumentas, o ne meilės žaidimams nusiteikti padedantis daikčiukas. Šiuolaikinė prezervatyvų gamybos technologija leidžia pagaminti sargius taip, kad lytinio akto metu jų sukeliamas diskomfortas būtų minimalus, o daugelis jų netgi atvirkščiai – užtikrina papildomą stimuliaciją ir stipresnius pojūčius. Gruoblėti, rantuoti prezervatyvai, sargiai su šereliais ar „pagardinti“ įvairiais aromatais yra vienos populiariausių erotinių prekių!


prezervatyvai
Naudojant prezervatyvą gali kilti alergija lateksui.

Išties alergija lateksui – realus reiškinys. Taigi galima pasidžiaugti, kad jau yra ir tokių prezervatyvų, kurių sudėtyje nėra latekso. Savo patvarumu ir kitomis savybėmis jie nenusileidžia įprastiems lateksiniams gaminiams. Patys populiariausi nelateksiniai sargiai – tai prezervatyvai iš poliuretano.

Prezervatyvai neefektyvūs kaip kontraceptinė priemonė.

Prezervatyvų efektyvumas siekia 99,8 procento. Su viena sąlyga: jei jie naudojami taisyklingai. Ir – atkreipkite dėmesį! – jie neturi jokio nepageidaujamo šalutinio poveikio jūsų sveikatai!


 

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras