Masturbacija – malonu ir saugu.
LPL ir nepageidaujamas nėštumas negresia ir tuo atveju, jei nesusimaišo biologiniai partnerių organizmo skysčiai (sperma, makšties išskyros ir pan.), tačiau kodėl turėtumėte atsisakyti bendravimo su partneriu ir lytinio pasitenkinimo? Tai gali būti masturbacija, erotiniai pokalbiai ar sekso žaisliukų naudojimas. Svarbu atsiminti, kad jei to žaisliuko nenaudojo kitas žmogus arba jis yra nuplautas – jums gresia nebent malonumas.
Mažiau partnerių – mažiau rizikos.
Tačiau čia prasideda visi „bet“. Ką tai turi bendro su nepageidaujamu nėštumu? Ką bendro turi vienas lytinis partneris ir saugumas, jei jis jau užsikrėtęs kažkokia liga? Vis dėlto, logiška, kad kuo daugiau partnerių – tuo didesnė tikimybė sutikt tokį, kuris gali būti užsikrėtęs kokia nors liga arba nemokėti naudotis kitomis apsaugos priemonėmis ir taip padidinti nepageidaujamo nėštumo riziką.
Kontracepcija – jei baiminiesi tik dėl nėštumo.
Tai patogi priemonė išvengti nepageidaujamo nėštumo, nes sekso metu nereikia vargintis užsidėti prezervatyvo ar jaudintis, kad jis gali suplyšti, tačiau nuo LPL ji neapsaugo. Kai kurios kontraceptinės priemonės, pavyzdžiui, spiralė, kuri sukelia nuolatinį vietinį uždegimą, priešingai – LPL grėsmę gali ir padidinti.
Prezervatyvas – paprasta ir patikima.
Tinkamai naudojamas prezervatyvas – iki šiol išlieka patikimiausia apsauga ir nuo LPL, ir nuo nepageidaujamo nėštumo. Bėda tik viena, kartais juos naudojant pritrūksta patyrimo arba atidumo. Tinkamas prezervatyvo naudojimas prasideda dar jį perkant – svarbu atkreipti dėmesį į jo galiojimo laiką ir gamintoją. Taip pat svarbu ir tinkamai saugoti prezervatyvą, nes lateksą gali pažeisti nuolatinė trintis (pavyzdžiui, nešiojantis kelnių kišenėje) arba temperatūrų skirtumai. Vis dėlto, visų svarbiausias – tinkamas naudojimas sekso metu. Reikia ne tik teisingai jį išvynioti, užsidėti ir nepažeisti, bet ir atsiminti, kad užsidėti reikia ne tik prieš baigiant, o dar prieš sueitį ir galimybę partneriams pasikeisti biologiniais organizmo skysčiais.
Oralinis seksas.
Oralinis seksas – tai vaginos, penio ar išangės laižymas ir čiulpimas. Kaip ir analinis seksas, ši sekso rūšis gali būti praktikuojama tiek heteroseksualų, tiek homoseksualų, tačiau vieni pasirenka tai daryti, o kiti – ne. Užsiiminėjant oraliniu seksu užsikrėsti LPL rizikuoja abu partneriai. Jei jūs ar jūsų antroji nešiojate infekciją, rizika užsikrėsti didėja, jei aplink burną, genitalijas ar išangę yra įbrėžimų ar žaizdelių. Taip yra dėl virusų ir bakterijų (jų gali būti spermoje, vaginos skysčiuose arba kraujyje), kurie gali lengviau keliauti partnerio kūnu per odos įtrūkimus. Manoma, kad rizika užsikrėsti kokia nors infekcija yra mažesnė, jei gaunate oralinį seksą, tačiau pats jo nesuteikiate. Taip yra dėl to, kad kai kas nors daro jums oralinį, jūs neturite kontakto su partnerio genitalijų skysčiais (sperma ar vaginalinais skysčiais). Vis dėlto, infekcijos rizika vis tiek išlieka.
Analinis seksas.
Tai sekso rūšis, kai vyro penis įeina į partnerės ar partnerio išangę. Vieni šią sekso rūšį praktikuoja, kiti – ne. Tai seksas, kuriuo užsiiminėja ir heteroseksualūs, ir homoseksualūs žmonės. Analinis seksas yra rizikingesnis LPL ligų atžvilgiu už daugelį kitų sekso rūšių. Taip yra dėl to, kad išangės sienelės yra labai plonos ir gali būti lengvai pažeistos, todėl yra ir ne tokios atsparios lytiškai plintančioms infekcijoms.
Sekso žaisliukai
Labai svarbu, kad sekso žaisliukai būtų švarūs. Jei jais dalinatės, būtina prieš perduodant juos kitam žmogui nuplauti ir uždėti ant jų naują prezervatyvą. Dalinantis sekso žaisliukais iškyla rizika užsikrėsti arba perduoti chlamidiozę, sifilį ir herpesus. Jei yra kokių nors kraujuojančių įbrėžimų ar žaizdelių apie vaginą, penį ar išangę, rizika perduoti hepatitą B, hepatitą C ar ŽIV didėja.