Tikrų tikriausi faktai!
Seksas padeda pagerinti miegą. Po to, kai patiriate orgazmą, jūsų organizme išsiskiria daug hormono prolaktino. Prolaktinas yra atsakingas už atsipalaidavimą ir mieguistumą, todėl po sekso bus lengviau sudėti bluostą. Vyrams tas poveikis yra puikiai pažįstamas. Po baigimo užmigti – vienas juokas. Moterų kūne poveikis pastebimas šiek tiek silpniau, todėl dažnai tenka žiūrėti į lubas, kai partneris jau suskaičiavo visas aveles.
Jeigu mylitės – auga jūsų libido. Kaip ir savaime suprantama – seksas (juo labiau geras seksas) turėtų skatinti mylėtis dažniau. Tačiau dailiosios lyties atstovėms libido, ypač po nekaltybės praradimo arba po orgazmo patyrimo, išauga labiau nei vyrams, o visa tai, tik sekso dėka. Daugiau besimylinčios moterys jaus pagerėjusią kraujotaką, geresnę makšties lubrikaciją, daugiau norės sekso bei pačiu aktu mėgausis net labiau nei anksčiau.
Seksas sustiprina šlapimo pūslės kontrolę. Kažkuriuo savo gyvenimo metu, maždaug 1/3 visų moterų susiduria su daliniu arba visišku šlapimo nelaikymu. Vyrų, turinčių šią bėda, skaičius yra mažesnis (apie 8-13 procentų), bet taip pat reikšmingas. Šlapimo nelaikymas pasidaro itin opia problema vyresniame amžiuje. To išvengti galima stiprinant dubens raumenis. Na, o kas yra bene geriausia šių raumenų treniruotė? Ogi seksas bei orgazmai! Štai orgazmo metu įvyksta nevalingas dubens srities raumenų susitraukimas, tad jie savaime stiprėja.
Gerina kraujotaką bei mažina infarkto riziką. Medicinos specialistai čia vieningai sutaria – geras seksas yra raktas į sveiką širdį. Dėl aktyvaus seksualinio gyvenimo palaikomas hormono testosterono bei estrogeno balansas, ritmingai veikia širdis. Nukritus vienam iš dviejų minėtų hormonų lygiui, padidėja rizika susirgti širdies ligomis arba tokia bjauria liga, kaip osteoporozė. Aktualus faktas ir toks, kad dėl sekso mažėja cholesterolio kiekis kraujyje, menksta šansai nutukti, priaugti svorio.
Tyrimai rodo, kad vyrai, kurie mylėjosi bent du kartus per savaitę, turi dvigubai mažesnę tikimybę mirti dėl širdies ligos, lyginant su vyrais, kurie mylėjosi rečiau nei nurodytą skaičių. Tad, širdį gydo ne tik meilė, bet ir seksas... Pamėginkite – įsitikinsite ????
Sperma gerina sveikatą. Tai ne iš piršto laužtas faktas. Sperma yra tikrų tikriausia gyvybės užuomazga, todėl joje rasime dešimtis (galbūt net šimtus) naudingų ir sveikatai gerą poveikį turinčių medžiagų. Vyro sėkloje randama daug aminorūgščių, baltymų, fruktozės, gliukozės, cinko, kalcio, vitamino C bei daug kitų maistinių medžiagų.
Taip pat verta paminėti, kad spermoje rasime daug spermino (taip, spermino, kaip netikėta ar ne?). Sperminas yra poliaminas (aminorūgščių grupės junginys), kuris pasižymi ypatingomis antioksidantinėmis savybėmis. Antioksidantas – terminas, kurį žino moterys, besirūpinančios savo oda. Jis kosmetikos ir grožio pramonėje mėtomas į kairę ir į dešinę. Antioksiduojančios kosmetinės priemonės yra naudingos odai. Teigiama, kad sperminas gali mažinti raukšlėtumą, glotnina odą bei padeda suvaldyti ar susidoroti su Acne bakterija.
Sekso metu deginate kalorijas. Kam ta narystė sporto klube, kai galite tiesiog dažniau ir ilgiau mylėtis, ar ne? Juo labiau, kad bėgiodami sudeginate maždaug 230 kalorijų per valandą, panašiai kiek tenkindami save arba partnerį ranka bei atlikdami oralinį. Na, o tiems tikrai norintiems pagražinti savo kūno linijas tiks glamonės. Glamonių metu per valandą sudeginsite dvigubai daugiau kalorijų nei bėgiodami. Sekso metu sudegintų kalorijų kiekis priklausys nuo jūsų aktyvumo ir pasiryžimo ne tik gulėti ir mėgautis, o veikti. Darbštesnės bitutės gali sudeginti ir apie 160 kalorijų per valandą, tingesnės ir labiau atsipalaidavusios – 70-80.
Ne visiškai įrodyta, bet tikriausiai tiesa
Seksas mažina prostatos vėžio tikimybę. Tiksliau būtų sakyti, kad tai daro ne seksas, bet įvykusi ejakuliacija (kas dažnai su seksu žengia koja kojon). Europos urologų asociacijos atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad prostatos vėžiu susirgti mažesnę tikimybę turėjo tie vyrai, kurie per mėnesį ejakuliavo bent 21 kartą, lyginant su tais, kurie tai darė 4-7 kartus per mėnesį. Koks susidarė skirtumas? Gana didelis – net 20 procentų. Faktui įtvirtinti reikėtų šiek tiek daugiau duomenų, bet manoma, jog sąryšis tikrai yra realus.
Dėl sekso jūsų oda atjaunėja. Turbūt teko pastebėti, kad kitą rytą po gero sekso mūsų veidus papuošia šypsena, atrodome labiau viskuo patenkinti ar net jaunesni. Tam nėra jokio tikslaus paaiškinimo, bet orgazmo bei sekso metu jūsų kūne išsiskiriantys hormonai (dopaminas, prolaktinas t.t.) taip pat yra atsakingi už streso mažinimą, geresnę nuotaiką, pagerėjusią kraujotaką odoje. Visa tai susideda į kitus pozityvius reiškinius.
Seksas mažina skausmo pojūtį. Šį faktą daug kas skelbia, kaip visiškai teisingą, bet tai nėra tiksli tiesa. Situacija su skausmo mažinimo ir sekso sąryšiu yra tokia, kad orgazmo bei malonios sueities metu išsiskiria hormonai atsakingi už palaimą, atsipalaidavimą, džiaugsmą, todėl tuo pačiu metu sumažėja smegenų reakciją į skausmo dirgiklius, nemalonius pojūčius. Dažnai tai yra laikina bei negarantuoja rezultato (tačiau nemažai moterų teigia, kad menstruacijų metu seksas labai padeda nuimti skausmą, o poveikis gali būti ir ilgalaikis). Jeigu prastai jaučiatės – patikrinkite šio fakto tikrumą.
Seksas sustiprina imunitetą. Nėra per daug pagrindo šiam teiginiui pagrįsti, bet daugelis tyrimų rodo vieną ir tą patį dalyką, kad seksas mažina įvairių ligų riziką. Pastoviai besimylintys žmonės taip pat dažniau išvengia lėtinių ligų ir mažiau serga psichinėmis ligomis. Galbūt tai ir sutapimas, bet tūkstančiai vienodų atvejų realesniu variantu palieka tikrą sąryšį tarp sekso ir geresnio imuniteto. Tad, per kitą gripo epidemiją galbūt nereiks tiek vengti susibūrimo vietų, pakaks tik rasti su kuo sugulti?...
Mažiau realu, bet kodėl gi tuo netikėti?
Seksas sureguliuos menstruacijų ciklą. Kiekvieną moterį, ypač, jeigu yra daugiau nei vienas seksualinis partneris, jaudina nepastovios mėnesinės. Kažkas paskleidė kalbas, jog dėl sekso mėnesinės ateis ir išeis, kaip šveicariškas laikrodis, nei vėluos, nei bus per ankstyvos. Nors tuo tikėti norisi, bet tam nėra aiškaus mokslinio pagrindo. Realiausia – tai, jog subalansuotas menstruacijų ciklas yra susietas su atsipalaidavimu bei geresne nuotaika. Pastariesiems įtaką tikrai daro geras seksas.
Dėl sekso būsite geresnės nuotaikos. Įtaka nuotaikai, kaip ir skausmui – yra, tačiau tai bus laikinas poveikis. Ilguoju laikotarpiu daugiau besimylintys žmonės tik padidina tikimybę dažniau jausti palaimą, džiaugsmą, bet nepavirsta pozityvesniais asmenimis. Per laiką toks virsmas, dėl padidėjusio sekso kiekio įvykti gali, tačiau tai bus daugiau susiję su psichologija ir pasąmone. Realaus pokyčio hormonų balansui arba kitiems veiksniams nėra. Tam reikės pastovaus ir dažno sekso.
Taigi, kai žinote, koks tikrasis sekso poveikis sveikatai, galėsite labiau juo mėgautis bei jausti pastebimą ir nepastebimą šio malonaus akto naudą. Šiame straipsnyje apžvelgėme nemažai, tačiau toli gražu ne visus mitus, gaubiančius lytinį aktą bei jo sąryšį su sveikata ir jūsų gerbūviu. Daug kur yra tiesos, daug kas būna ir pagražinta, kai kam gražinimo nereikia, o dar kitiems dalykams svarbu tinkamas požiūris...
Suaugusiems.lt