Kaip tai veikia? Jogai koncentruojasi į žmogaus dvasinę ir emocinę būseną ir visą šią susikaupusią energiją perkelia į fizinį lygmenį. Tai leidžia pasiekti norimą efektą: per naktį trunkantis orgazmas ar išsivadavimas nuo tam tikrų seksualinių problemų.
Apie sekso jogą ir tantrinį seksą rašėme jau ne kartą, o savo asmenine patirtimi galite pasidalinti diskusijų forume. Tačiau šį kartą norėtume paliesti kur kas opesnę temą – erekcijos sutrikimus ir impotenciją. Juk vis daugiau vyrų susiduria su šiais negalavimais, o tikslų skaičių, kiek stipriosios lyties atstovų kenčia nuo impotencijos, įvardinti sunku. To priežastis paprasta – vyrai kenčia tyliai ir tik nedidelė dalis jų, ryžtasi kreiptis į specialistus.
Tačiau įsidėmėkite, jog žmogus yra gyvas tol, kol jame kunkuliuoja gyvybinė energija. Vidinė energija, motyvacija ir fizinės pastangos gali padėti išgydyti netgi impotenciją. Taigi, dalinamės keliais pratimais, kurie padės pašalinti su erekcija susijusias problemas.
Stovėsena ant galvos
Tai bene efektyviausias pratimas sprendžiant impotencijos problemas, nes veikia hipofizę – pagrindinę vidaus sekrecijos liauką, o per ją ir lyties liauką.
Atsiklaupkite prieš sulankstytą kilimėlį. Sunertais pirštais padėkite rankas ant kilimėlio, alkūnėmis, plaštakomis, dilbiais atsiremkite į grindis (trikampiu). Padėkite pakaušį tarp delnų, truputį pakelkite kelius aukštyn prie galvos. Įkvėpkite ir lėtai kelkite kojas. Atsistokite vertikaliai. Kai stovėsite ant galvos. Įkvėpkite ir lėtai kelkite kojas. Atsistokite vertikaliai. Kai stovėsite ant galvos, nugara turi būti nesulenkta, nes kitaip sprando srityje gali atsirasti įtampa. Kūnas turi būti atsipalaidavęs. Užsimerkite ir lėtai kvėpuokite.
Šitaip išbūkite 15 sekundžių, paskui lėtai leiskitės žemyn, iš pradžių sulenkdami kelius ir nuleisdami vieną koją, po to – kitą., kol pirštai palies žemę (tik pirštus sulenkite, nes jeigu jie bus ištiesti, galimos traumos).
Mokykitės atlikti šį pratimą padedant kitam žmogui. Patieskite sulankstytą kilimėlį į kampą, pirštus kampe priglauskite prie sienos, galvą padėkite tarp delnų, truputį pakelkite kelius ir kilkite aukštyn. Paprašykite pagalbininko kelti vieną koją ir pastatyti ją į kampą, paskui atsispirkite, ir kita koja automatiškai prisistatys prie pirmosios. Stovėkite ramiai žinodami, jog jus prilaiko dvi sienos ir atsiminkite, jog jums reikia ne įsitempti, o atsipalaiduoti. Pastovėjus keletą sekundžių, paprašykite pagalbininko palaikyti vieną koją, kol jūs nuleisite kitą.
Pratimą atlikite nuo 5 sekundžių iki 5 minučių, kas savaitę (pradėkite nuo 5 sekundžių).
„Kumelės poza“
Tai specialus pratimas, kurį galima atlikti sukryžiuotomis kojomis arba tupint. Įkvėpiant reikia atpalaiduoti išangę, o iškvepiant ir pauzės po iškvėpimo metu ją suspausti, įtempti. Iš pradžių šį pratimą atlikite po pusę minutės, o vėliau po truputį didinkite laiką iki kelių minučių. Šis pratimas masažuoja ir tonizuoja lyties organus, sukeldamas kraujo pritekėjimą į varpą.
„Pusiau berželis“
Atsigulkite ant nugaros, pakelkite kojas ir nugarą, prilaikydami kūną rankomis, pakišdami po sėdmenimis, kojos tiesios, o kojų pirštai ištiesti. Užsimerkite ir kvėpuokite, pasilikdami kuo ilgiau šioje padėtyje. Jogos pratimas reguliuoja skydliaukės darbą, lyties organų funkcijas ir naudingas ir yra naudingas pilvo apačioje esantiems organams.
„Berželis“ arba „stovėsena ant pečių“
Atsigulkite ant nugaros, giliai įkvėpkite, o iškvėpdami pakelkite kojas ir stuburą, kol smakras atsirems į krūtinę. Stovėkite ant pečių ir sprando, palaikydami kūną rankomis tarp menčių ir talijos. Nugara, keliai ir pirštai privalo būti vertikalioje padėtyje.
Užsimerkite ir, laikydamiesi tiek laiko, kiek įstengiate, giliai kvėpuokite. Po to sulenkite kelius ir stuburą ir lėtai grįžkite į pradinę padėtį.
Stovėsena ant pečių reguliuoja skydliaukės ir lytinių organų veiklą.
DĖMESIO! Ši jogos poza rekomenduoja tam tikro pasiruošimo. Jei esate pradedantysis, nepradėkite treniruotės nuo šios asanos. Pirmiau išmokite atlikti „pusiau berželio” pratimą.
Nerekomenduojama atlikti tiems, kurie turi skydliaukės sutrikimų ar serga chroniška sloga.